V Královéhradeckém kraji přibývá chřipkových onemocnění. Nemocnice zakazují návštěvy

V Královéhradeckém kraji roste počet lidí s chřipkovými a dalšími respiračními onemocněními. Některé nemocnice už proto zakazují návštěvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Čekárna v nemocnici (ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek

Počty nemocných zatím nepřekročily epidemický práh, ale hygienici hodnotí situaci jako začínající epidemii. Také se objevují i závažnější průběhy nemoci.

"Aktuálně evidujeme v Královéhradeckém kraji celkem 1582 nemocných akutními respiračními infekcemi a chřipkou v přepočtu na 100 tisíc obyvatel. V jednom případě došlo, bohužel, v souvislosti s chřipkou i k úmrtí," upřesňuje mluvčí Krajské hygienické stanice Veronika Krejčí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti ke chřipce zjišťoval redaktor Bohuslav Štěpánek

Náchodská a trutnovská nemocnice vydaly zákaz návštěv už minulý týden. Právě dnes se k nim přidává také Oblastní nemocnice Jičín. Potvrzuje to její ředitelka Dana Kracíková.

"Bude to znamenat, že se sníží kontakt s příbuznými, ale určitě to bude na co nejkratší dobu a samozřejmě pokud by bylo možné povolit výjimku a bude to nutné, tak bychom se snažili lidem vyhovět. Na druhou stranu nesmí se sem snažit dostat nikdo, kdo, jako návštěva, je opravdu infekční a mohl by poškodit ostatní pacienty," zdůrazňuje.

Lidé by v případě takového onemocnění měli zůstat na lůžku, vyhnout se zátěži a přijímat dostatek tekutin a vitamínů. Nejlepší ochranou před chřipkou ale i tak zůstává očkování.

Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme