V Krkonoších napadl další sníh, stromy se pod jeho tíhou lámou a padají na silnice

Až metr a půl sněhu leží na některých sjezdovkách v Krkonoších. Lyžařská střediska se tak o tomto víkendu zaplnila tisíci vyznavači zimních sportů. Na komunikace ale pod tíhou mokré a těžké sněhové pokrývky popadaly stromy. Řidiči by proto měli být opatrní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sníh ve Finsku od Duke duvinh

Sníh ve Finsku od Duke duvinh | Foto: public domain

Pohled na krkonošské svahy oproti stavu ještě před týdnem, kdy areály bojovaly jen s několika centimetry sněhu a oblevou, je naprosto odlišný. Podle Zdeňka Spilky z areálu na Horních Mísečkách jsou podmínky v Krkonoších jedny z nejlepších v sezóně:

„Podmínky jsou naprosto ideální, protože samozřejmě opravdu přišla zima. Za poslední dva dny nám přibylo skoro metr sněhu. Teď samozřejmě na to lyžování je to takové složitější, protože ten sníh je měkký, ale do budoucna je to už opravdu dobré lyžování.“

Dnešní počasí je zatažené se sněžením a teplotami kolem minus 2 stupňů. Podle vlekařů by ke zcela ideálnímu stavu stačily už jen mrazy, aby se přírodní sníh mohl promíchat ještě s technickým.

Přehrát

00:00 / 00:00

O aktuální sněhové situaci v Krkonoších informoval reportér ČRo Martin Pařízek

I na běžkaře čekají v Krkonoších ideální podmínky. Rolby denně vyjíždějí okruhy upravovat. Na řadě míst lze nalézt jak stopy pro klasiku, tak tratě pro bruslení. Podobně jsou na tom i sousední Orlické hory.

K několika stromům spadlým na silnice už od rána vyjížděli hasiči v Krkonoších. Zasahovali například na silnici mezi Vrchlabím a Špindlerovým Mlýnem anebo v Černém Dole. „Příčinou je těžký sníh a zejména vítr, který způsoboval problémy. Včera hasiči zasahovali u cirka 10 výjezdů. Dnes od rána mají už 6 výjezdů. Aktuálně ještě zasahují na dvou místech,“ uvádí operační důstojník krajských hasičů Michal Valášek.

„Nejproblémovější místa jsou oblast Špindlerova Mlýna a Jánských Lázní,“ říká Valášek a dodává, že řidiči by na horách právě kvůli popadaným stromům měli být opatrní:

„Určitě by si řidiči měli dát pozor, protože stále ještě j možnost spadaných stromů různě na komunikaci. Hasiči to postupně odstraňují.“

Silnice do lyžařských středisek jsou jinak propluhované a s opatrností sjízdné.

Matěj Skalický, Martin Pařízek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme