V Krkonoších přibývá nelegálních vyjížděk na skútrech v národním parku

Strážci národního parku se v Krkonoších stále častěji setkávají s nelegálními nočními vyjížďkami na sněžných skútrech. Zostřili proto dozor na hřebeni nejvyšších českých hor. Jedna kontrolní akce proběhla společně s policií v noci na dnešek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sněžné skútry (ilustr. obr.) | Foto: Fotobanka stock.xchng

„Můžeme vyrazit směr Renovky. Vyrážíme,“ říká v sedm večer strážce národního parku Michal Štěpánek a vyráží na sněžném skútru společně s policisty na hřeben Krkonoš. Zaměří se na oblast mezi Strážným a Pecí pod Sněžkou.

„Dochází k ničení stop, k rušení zvěře. V dnešní době se i v nočních hodinách pohybuje hodně turistů s čelovkami na běžeckých trasách, takže tam může dojít k ohrožení. Tyhle noční jízdy se nám rozšiřují,“ upozorňuje Štěpánek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zátah na nelegální jezdce na skútrech sledoval i redaktor Jiří Fremuth

Na skútry se podle něj vydávají jak místní lidé, tak ti, kteří si stroj přivezou a jednou na jednodenní vyjížďky.

Šéf strážců národního parku Jaromír Gebas sleduje odjezd jedné z hlídek a doplňuje, že jezdců na skútrech přibývá a částečně se z této nelegální zábavy stává byznys.

„Jsou to skupiny, které tyto jízdy nasmlouvávají. Připravují si to dřív, jedou déle a projíždějí větší území třeba z Pece do Špindlu až do Harrachova a zpátky." Jezdci na skútrech porušují zákon o ochraně přírody a hrozí jim pokuta.

Jiří Fremuth Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme