V Krkonoších řádí pytlák s kuší. Lesníci našli umírající srnu

V lesích Krkonošského národního parku loví zatím neznámý pytlák, který navíc používá zcela nehumánní metodu - po zvířatech střílí kuší. Lesníci našli srnu, kterou pytlák navíc nezabil, ale jen zranil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

zabitá srna pytlákem | Foto: KRNAP

Srnu našli strážci parku v západní části Krkonoš, v Jizerském dole. „Problém byl v tom, že srna nebyla na místě usmrcena a že se pravděpodobně velmi dlouho trápila,“ poznamenal ředitel Krkonošského národního parku Jan Hřebačka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Ředitel Krkonošského národního parku Jan Hřebačka v Odpoledním Radiožurnálu.

S podobnou situací, že by někdo v lese střílel kuší, se zatím správci parku nesetkali. „A doufáme, že se případy nebudou množit,“ řekl Hřebačka. Zabíjet zvířata jinou zbraní, než loveckou je navíc zakázané.

Pytláctví je podle zákona definováno jako trestný čin. „Je tam ale podmínka, pokud škoda přesahuje pět tisíc korun, což by v tomto případě bohužel nebylo. Samozřejmě se ale spojíme s našimi lidmi v terénu a budeme pozorně sledovat, co se v následujících dnech v Krkonoších bude dít,“ nastínil další postup ředitel parku.

Zároveň apeluje na veřejnost, aby si všímala lidí okolo a informovala správu parku v případě, že by se s podobnými výstřelky setkala. „Myslím si, že toto ani není běžný způsob pytláctví, ale že se jedná o zábavu ne úplně zdravých lidí, kteří si tímto způsobem krátí čas,“ domnívá se Hřebačka.

Jestli se pachatele podaří najít, není podle něj vůbec jasné. Správci zajistili určité stopy a na případu se bude podílet i policie. „Doposud jsme s pytlákem jako takovým příliš kontaktů neměli. Já doufám, že se tento jev do Krkonoš nenasídlí natrvalo,“ dodal Hřebačka.

Lucie Husárová 1, Alice Kottová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme