V Krkonoších se rozjel první vlek. Lyžařská sezona začala na Černé hoře

Desítky lyžařů využily letošní první možnost svézt se na lyžích. Ráno se rozjela lanovka z Jánských Lázní a dovezla nedočkavce ke sjezdovce Anděl pod samotným vrcholem Černé hory. K dispozici tam mají pětisetmetrový svah pokrytý technickým sněhem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lyžaři | Foto: Martin Dorazín

„Rozjeli jsme lyžařský vlek v délce 500 metrů na vrcholu černé hory. Na přilehlé sjezdovce Anděl máme 40 až 50 centimetrů technického sněhu,“ říká šéf skiareálu Černá Hora Petr Hynek.

Je to podle něj standardní zahájení lyžařské sezony. „Protože se nacházíme v nadmořské výšce okolo 1260 metrů,“ upřesňuje.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mezi lyžaři, kteří se vydali do Krkonoš na zahájení zimní sezóny, natáčel reportér Bohuslav Štěpánek

Do konce týdne by se přitom podle něj mohlo na Černé hoře začít lyžovat i na dalších sjezdovkách. „Předpokládáme, že v tomto rozsahu budeme fungovat 5 až 6 dní," upozorňuje Hynek.

"A věříme, že nám počasí umožní dosněžovat další sjezdovky tak, abychom se třeba příští víkend v prosinci už případně dostali se sjezdovkami až k dolní kabině v Jánských Lázních. A předpokládáme i zahájení lyžařské sezony v Peci pod Sněžkou na sjezdovce Javor. Všechno ale záleží na počasí, budeme informace upřesňovat,“ dodává.

Další lyžařská střediska v Královéhradeckém kraji zahájí svůj provoz nejdříve příští víkend.

Bohuslav Štěpánek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme