V Krkonoších se rozjíždějí na technickém sněhu první vleky

Minulý týden se začalo lyžovat v Jeseníkách, teď se přidávají Krkonoše. Ve Špindlerově mlýně a v Mladých Bukách se rozjíždí první lanovky a vleky v Krkonoších. Lyžovat se začne na technickém sněhu. Vlekařům se podařilo zasněžit alespoň první stovky metrů sjezdovek.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžaři

Lyžaři | Foto: Jan Rosenauer

Podle Zdeňka Spilky z areálu ve Špindlerově mlýně, se tentokrát začíná lyžovat ve Svatém Petru. Horní Mísečky a Medvědín jsou totiž zatím bez sněhu.

„Tam jsme zasněžovali dvakrát asi po čtyřech hodinách v noci. Máme tam zasněžený úsek asi 400 metrů toho spodního vleku, ale bohužel je toho tak málo, že se nedá ještě pustit,“ říká Zdeněk Spilka o situaci na jedné z hlavních krkonošských sjezdovek a pokračuje:

„Na Medvědíně máme spodní části sjezdovek. To je stejný problém, protože jsme se dostali v podstatě do jedné třetiny sjezdovky a dál nemůžeme, protože tam jsou teploty nad nulou.“

Situaci kolem zasněžování svahů komplikovala inverze. Vleky stojí i na Černé hoře, tedy v areálu, kde se často sezóna rozjíždí jako první.

Podle Petra Hynka z tamního areálu nedovolily zasněžování hlavně teploty ve vyšších polohách: „Bohužel ty teploty jsou hraniční, čili zasněžovací systém v těch spodních partiích byl v provozu, ale samozřejmě ne na plný výkon.“

Petr Hynek dodává, že v provozu bude kabinková lanovka na Černou horu, která bude sloužit zejména pěším návštěvníkům. „Věříme, že by naopak mohlo začít mrznout v těch horních partiích tak, abychom mohli zasněžovat pokud možno v celé délce Černé hory,“ konstatuje s nadějí Petr Hynek.

Martin Pařízek, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme