V Krkonoších se rozjíždí letní sezóna

Krkonoše plní turisté. Na horách se pomalu začíná rozjíždět hlavní letní turistická sezóna. A jak potvrzují pracovníci infocenter, i letos bude ve znamení úbytku zahraničních návštěvníků.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úpská rašeliniště v pozadí s horou Sněžkou. | Foto: Blanka Černá

Trend úbytku turistů ze zahraničí pokračuje. Oproti zimní sezoně mírně ubylo podle dosavadních objednávek pobytů Poláků. Domácí klientela se ale postupně do hor vrací. Sehnat ubytování na prázdniny se ještě dá bez velkých komplikací.

Přehrát

00:00 / 00:00

RR-HK-Krkonoše.mp3

„Takový ten nejbližší termín, o který se začínají lidé zajímat, je prodloužený červencový víkend. Zatím letní sezona je obsazena ze 40 procent,“ říká Eva Lorencová z informačního centra V Peci pod Sněžkou.

Oproti zimě se také návštěvníci rozhodují o dovolené na horách často až na poslední chvíli. Řada lidí tak ubytování shání až přímo na místě.

„Už ty zkušenosti lidí jsou takové, že vědí, že to ubytování na poslední chvíli seženou,“ dodává Lorencová.

Krkonošská střediska také letos v létě lákají turisty na adrenalinovou zábavu. Po celých horách už funguje například několik lanových center. V provozu jsou i bobové dráhy a další letní atrakce.

Martin Pařízek, Michaela Vydrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme