V Krkonoších skončilo omezení kvůli borůvkářům

V Krkonoších skončilo omezení vstupu na některá místa. Krkonošský národní park k němu přistupuje každoročně hlavně kvůli borůvkářům.Ti v minulosti doslova drancovali řadu lokalit.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

borůvky

borůvky | Foto: Blanka Černá

Situace se ale za poslední roky výrazně proměnila. Strážci parku již několikátou sezonu případy organizovaných skupin sběračů borůvek nezaznamenali.

„Velké organizované skupiny již do krkonoš nejezdí, spíše to jsou menší skupinky nebo jednotlivci. Letošní sezona byla nejméně problematickou od doby, co toto omezení správa národního parku vydává. Bylo poměrně málo borůvek, místní obyvatelé si zvykli chodit na místa, která jsou legální a v neposlední řadě je zde i prevence strážců národního parku, kteří jsou v terénu velice brzy a snaží se zabránit sběračům borůvek vůbec do těch lokalit vstoupit,“ říká za správu parku Radek Drahný.

Letos se omezení týkalo zejména oblastí v první zóně národního parku podél česko-polské hranice. Několik lokalit se nacházelo i ve druhé a ve třetí zóně, například svahy Černé hory a Pomezní hřeben.

Strážci parku ale s koncem omezení z hor rozhodně nezmizí. Problémy v řadě oblastí totiž přetrvávají. Společně s policisty se tak na podzim zaměří na řidiče, kteří často vjíždí i do nejcennějších partií hor bez povolení.

Martin Pařízek, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme