V Krkonoších stále není sníh, hotely jsou ale obsazené. Navíc se má ochladit

Navzdory nedostatku sněhu míří do hor na silvestrovské pobyty tisíce rodin. V Krkonoších jsou ubytovací kapacity v lyžařských centrech prakticky obsazené. Řada lidí je zvyklá slavit Nový rok na horách, a tak ani hoteliéři nezaznamenali větší rušení rezervací. Navíc se má ochladit a většina středisek dokáže sjezdovky při mrazu zasněžit během několika dní.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tělo ženy se našlo 200 metrů pod vrcholem Sněžky. | Zdroj: ČTK

Lenka Novosadová přijela do Pece pod Sněžkou s manželem a dvěma dětmi z moravských Velešovic. Od cesty na hory ji neodradilo ani sobotní uzavření sjezdovek.

„Hlavně jsme chtěli, aby děti byly na čerstvém vzduchu. Sice je škoda, že lyžařské podmínky nejsou dobré, ale je tady hezky i tak,“ říká.

Provozovatel rodinného penzionu pod sjezdovkou Javor Patrik Šíla dodává, že pobyty nikdo z hostů kvůli počasí nerušil.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na Silvestra vyrazily do hor tisíce rodin. V Krkonoších se lyžuje jen na několika sjezdovkách, ale má se ochladit a vlekaři slibují zlepšení situace. Více Jiří Fremuth

„Zatím se nás to téměř nedotklo, protože Silvestr je specifický termín. Málokdo to odřekne.“

Podobná je situace i v největším hotelu v Peci pod Sněžkou. Ani tady spíš movitější klientela pobyty nerušila.

„Spíše výjimečně ze zdravotních důvodů a podobně. Je to hodně vyzálohované. Když to někdo vypoví, máme okamžitě náhradu. Silvestru počasí až tolik nevadí,“ potvrzuje ředitel hotelu Karel Rada.

Nedostatek sněhu řeší turisté různě. Například Ondřej Kudela vyrazil na pěší túru. „Loni jsme touto dobou lyžovali a letos jsme museli obout boty a vyrazit na procházku jen s hůlkami,“ popisuje.

Počasí o Vánocích připomínalo spíše Velikonoce, na Silvestra přijde holomráz

Číst článek

Sníh by se ale do českých hor měl brzy vrátit. Na začátku týdne se má razantně ochladit. „Už v pondělí v noci bychom chtěli zasněžovat, máme připraveno 170 sněžných děl a tyčí. Předpokládáme, že právě na silvestrovské období už budou lyžařské podmínky mnohem lepší,“ uzavírá za skiresort Černá hora Pec Zina Plchová.

Penziony a hotely v Peci jsou na silvestrovské pobyty z více než 90 procent obsazené, jednotlivé ubytování se ale ještě sehnat dá.

Jiří Fremuth, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme