V Krkonoších vznikne nová regionální karta, zastřešovat bude všechna střediska

Krkonoše budou mít novou slevovou kartu. Tu bude zastřešovat Svazek měst a obcí Krkonoše a nově tak obsáhne všechna střediska. Takovou funkci částečně plnila komerční Regioncard, která ale k prvnímu listopadu skončila. Ostatní regionální karty platí dál.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

lyžaři na 4sedačkové lanovce | Foto: Jan Rosenauer

Slevové karty se v posledních letech staly standardem nejen v zahraničí, ale i na českých horách. V Krkonoších má svou kartu šest středisek, Pec pod Sněžkou, Špindlerův Mlýn, Harrachov, Rokytnice, Benecko a Vítkovice. Kromě Špindlerova Mlýna je vlastní nekomerční subjekty. Pro turistický ruch jsou už nepostradatelné.

„Skiareály poskytují výrazné slevy, až 21 procent, a ubytovatelé zase skiareálům přispívají finančně na marketing a propagaci. Ubytovatelé mají protihodnotu jako konkurenční výhodu v tom, že host, který přijede a shání se po kartě, po slevách, tak se přednostně ubytuje u těch, kteří jsou členy sdružení,“ vysvětluje za Beneckou kartu Jaroslav Škeřík.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Krkonoších vznikne nová regionální karta, zastřešovat bude všechna střediska. Podrobnosti zjišťovala reportérka Hana Novotná

Návštěvníci, kteří přijíždí do Krkonoš, ale často nezůstávají pouze v jednom středisku. A tak pokud chtějí využívat slev ve více městech, museli by si pořídit více karet.

Všechny dohromady zastřešovala do 1. listopadu komerční Regioncard. Protože před zimní sezónou skončila, novou regionální kartu bude nově provozovat Svazek měst a obcí Krkonoše,

„Diskutovali jsme o tom už delší dobu. Možná tak půl roku, že bychom měli udělat regionální kartu hosta, která bude založená na nekomerčním subjektu. V mezidobí na trh vlastně vstoupila karta Regioncard, takže si myslíme, že si trh sám ověřil, že takováto karta musí být postavená nejenom na slevách, ale na daleko složitějším procesu,“ vysvětluje ředitelka svazku Kamila Hlinková.

Do jednání o nové regionální kartě se zapojila také všechna střediska, kde nějaké slevové karty už fungují. I po zavedení nové regionální karty by ty jejich nemusely skončit, ale fungovat paralelně, tak jak tomu bylo i u Regioncard. Záměr sdružit pobytové karty vítá i Jaroslav Škeřík.

„Každý má nějaký svůj systém, nějakou svoji zkušenost s kartou hosta, ale je to nejednotné. Což je určitý nedostatek a zejména handicap vůči hostům, vůči zákazníkům. Takže pokud by se podařilo vytvořit systém, který bude jednotný, který bude spolupracovat, bude efektivní a zajímavý pro hosty, určitě se sem budou vracet.“

Nová slevová karta pro Krkonoše by měla být čipová tak, aby se dala používat i pro samotné placení, načítání bodů nebo koupi lyžařské permanentky. Jednání jsou v plném proudu. Novou kartu by Svazek měst a obcí Krkonoše chtěl v první polovině příštího roku.

Hana Novotná Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme