V Krušných horách čekají na lyžaře o víkendu ideální podmínky

Jeden z posledních letošních zimních víkendů čeká v sobotu a v neděli Krušné hory. V provozu tam budou desítky vleků. Na některých místech jsou podmínky k lyžování lepší než uprostřed sezóny.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Lyžaři v Krušných horách | Foto: Zdeněk Trnka

Asi nejlépe si zalyžujete na svazích saského Fichtelbergu a českého Klínovce. Na sjezdovkách tam leží přes metr vysoká sněhová pokrývka. A pokud se počasí umoudří, najdete tam ideální podmínky pro lyžování.

„Tento víkend budou otevřeny všechny lanovky, všechno bude v provozu. Máme na sjezdovkách přibližně 120 centimetrů sněhu. Panují tu vynikající podmínky, lepší než v lednu nebo v únoru,“ říká Adam Svačina ze Ski-areálu Klínovec Sever.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaké podmínky čekají na lyžaře v Krušných horách zjišťoval Zdeněk Trnka

V provozu bude i většina vleků a sjezdovek v okolí Božího Daru. Sněhu je tam o něco méně. Podle Filipa Fajkuse ze ski areálu Neklid to ale vůbec nevadí.

„Můžu návštěvníky pozvat na perfektní zimní lyžování. Kromě dvou budou v provozu všechny vleky i sedačková lanovka. Na sjezdovkách je přes půl metru velmi kvalitního sněhu, jsou perfektně upravené. Lyžování se dá srovnat s lednovým nebo únorovým.“

V Mariánských Lázních, Aši a Nových Hamrech už zimní sezóna pro sjezdové lyžování skončila. Ve ski areálu Potůčky se ale o víkendu pojede. V Perninku už vleky stojí, na pláních se ale dá bez problémů běžkovat.

„Lyžařská sezóna v Perninku byla pro sjezdové lyžování uzavřena, ale díky dobrým sněhovým podmínkám můžeme i nadále upravovat krušnohorskou lyžařskou magistrálu v celé její délce,“ potvrdila Nikola Derflerová z obecního infocentra.

Po Česku - Krušné hory | Foto: Václav Žmolík

Ke svému závěru se chýlí sjezdařská sezóna i v Bublavě u Kraslic. Naplno se tady bude lyžovat pravděpodobně poslední víkend. Podmínky budou ale ideální.

„Tento víkend se loučíme, má být krásně, v neděli by se dokonce mohlo objevit slunce. Příští týden se má oteplit, máte poslední příležitost se přijet vyřádit,“ zve lyžaře šéf areálu Jiří Lhota.

Zimní sezona nekončí, na západočeských horách se bude lyžovat i o víkendu

Číst článek

V nejvyšších partiích Krušných hor je na české a německé straně hranic dispozici více než 50 kilometrů lyžařských stop. V Ústeckém kraji o víkendu pojedou ski areály Telnice a Klíny.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme