V kulturním centru Novodvorská se sešlo 200 fanoušků Star Treku

V kulturním centru Novodvorská v Praze se konala netradiční akce. Desítky fanoušků seriálu Star Trek se v sobotu sešly, aby oslavily 20. výročí odvysílání první epizody. Akce s názvem CzechTrek se konala už pošesté a i letos nabídla bohatý program. Jeho hlavní hvězdou byla kanadská herečka Nicole de Boer, která v populárním seriálu Star Trek: Deep Space Nine ztvárnila jednu z hlavních rolí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Fanoušci Star Treku v pražském KC Novodvorská.jpg | Zdroj: ČTK

Kulturní centrum Novodvorská včera zaplnily červené, modré a žluté uniformy. Právě ty byly hlavním poznávacím znakem fanoušků Startrek. Někteří přijeli ze Vsetína jiní až ze sousedního Slovenska.

„My jsme s manželem fanoušci sci-fi a konkrétně Startreku. Už jsme tu potřetí, máme tu mnoho přátel a vždy se snimi rádi potkáme,“ řekla jedna z účastnic.

Přehrát

00:00 / 00:00

Příspěvek o setkání fanoušků Star Treku natočila redaktorka Magdaléna Medková.

Star Trek se stal kultovním seriálem už v 60. letech, kdy se poprvé objevil na amerických obrazovkách. Do Čech přišel o třicet let později. Jeho hlavním tématem je vesmír a odlišné mimozemské civilizace, které spolu tvoří jednotnou federaci.

Festival Czech trek se uskutečnil již po šesté. Podle organizátora Michala Husáka se ho každý zúčastní přes 200 nadšenců.

Na programu bylo letos například promítání pilotních dílů Strar Treku Deep SPace Nine či diskuze s hvězdou seriálu Nicole de Boer. Ta na festival přijela až z Kanady. Zpočátku se prý obávala vzájemné jazykové bariéry, diskuze ji však příjemně překvapila. Chválila si, že publikum nejenže rozumělo, ale také, že se neostýchalo.

Magdaléna Medková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme