V Kunovicích dokončili Areál Jízdy králů, stál 17 milionů korun

Areál Jízdy králů v Kunovicích je hotový. Za 17 milionů korun nechalo město opravit a rozšířit amfiteátr, také vznikla venkovní expozice prezentující samotnou Jízdu králů, která patří od roku 2011 na seznam nehmotného dědictví UNESCO. Areál bude přístupný celoročně.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nestor kunovických jízd Milan Stašek na koni

Nestor kunovických jízd Milan Stašek na koni | Foto: Andrea Kratinová

„Bude to takové multifunkční zařízení, kde najdou občané i návštěvníci města možnost relaxace, sportování i kulturního vyžití,“ popisuje starostka Ivana Majíčková z hnutí Nezávislí kandidáti pro Kunovice.

Slavnostní otevření se chystá na polovinu června. Centrem dění bude areál i při samotné jízdě králů, kterou město pořádá jednou za dva roky.

„Tam se samozřejmě budou zdobit koně a budou odsud vyjíždět. Celý areál slouží k doprovodným akcím při jízdě králů, to znamená k těm kulturním akcím, které tam bývají,“ dodává Majíčková.

Pavel Sedláček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme