V Kutné Hoře se bude volit i v obýváku majitele rybářství

Přesně ve čtrnáct hodin se v celé republice otevřou dveře volebních místností. Dnes a zítra budeme vybírat své zástupce do obecních a městských zastupitelstev a někde také do senátu. Netradiční zážitek čeká už poněkolikáté voliče na předměstí Kutné Hory.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby do Poslanecké sněmovny, 28. května 2010 (Brno) | Foto: Tomáš Adamec

Obyvatelé Dolního Žižkova najdou svou volební místnost tradičně v obývacím pokoji majitele zdejšího rybářství. Dřív místní lidé chodili volit do skautské chaty. Ta ale byla před lety srovnána se zemí a město začalo shánět náhradní prostory. Nakonec pomohla rodina Haeringových.

Podle Růženy Haeringové se místo pro volební místnost u nich doma našlo právě v obýváku. „Je to letní obývák, kam jezdí na víkend příbuzní. Přes rok je to celkem prázdné, tak jsme se rozhodli, že jim pomůžeme,“ řekla Haeringová.

Zázemí s pohovkou, obývací stěnou i malou kuchyňkou se jako mávnutím kouzelného proutku promění ve volební místnost vybavenou tak, jak to pravidla vyžadují. Zdejší volební komise se tu příliš nemění.

Volby a řízky

Vždyť komu by se nelíbilo být skoro jako doma a mít hned vedle také třeba malou kuchyňku, kde se i při volbách občas vaří. „Tady nemáte možnost, tady je to všude daleko, do restaurace si někam dojít,“ podotkla jedna z obyvatelek Dolního Žižkova. A připomněla, že loni si k volbám dali ještě řízek.

Netradiční volební místnosti najdete ale ve středních Čechách i jinde. Tak třeba v Jablonné nad Vltavou na Benešovsku se voliči vydají do sportovních kabin. V příměstské části Mladé Boleslavi Chrást si zase lidé zvykli chodit volit do pojízdného karavanu. V něm ale tentokrát volební místnost nenajdou.

„Protože tam přeci jenom někteří občané se špatně dostávali. A tudíž jsme zajistili to, že volební místnost bude ve stavební buňce,“ dodala na závěr Marcela Rudišová z mladoboleslavského magistrátu.

Michal Trnka, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme