V Kutné Hoře se bude volit i v obýváku majitele rybářství

Přesně ve čtrnáct hodin se v celé republice otevřou dveře volebních místností. Dnes a zítra budeme vybírat své zástupce do obecních a městských zastupitelstev a někde také do senátu. Netradiční zážitek čeká už poněkolikáté voliče na předměstí Kutné Hory.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volby do Poslanecké sněmovny, 28. května 2010 (Brno)

Volby do Poslanecké sněmovny, 28. května 2010 (Brno) | Foto: Tomáš Adamec

Obyvatelé Dolního Žižkova najdou svou volební místnost tradičně v obývacím pokoji majitele zdejšího rybářství. Dřív místní lidé chodili volit do skautské chaty. Ta ale byla před lety srovnána se zemí a město začalo shánět náhradní prostory. Nakonec pomohla rodina Haeringových.

Podle Růženy Haeringové se místo pro volební místnost u nich doma našlo právě v obýváku. „Je to letní obývák, kam jezdí na víkend příbuzní. Přes rok je to celkem prázdné, tak jsme se rozhodli, že jim pomůžeme,“ řekla Haeringová.

Zázemí s pohovkou, obývací stěnou i malou kuchyňkou se jako mávnutím kouzelného proutku promění ve volební místnost vybavenou tak, jak to pravidla vyžadují. Zdejší volební komise se tu příliš nemění.

Volby a řízky

Vždyť komu by se nelíbilo být skoro jako doma a mít hned vedle také třeba malou kuchyňku, kde se i při volbách občas vaří. „Tady nemáte možnost, tady je to všude daleko, do restaurace si někam dojít,“ podotkla jedna z obyvatelek Dolního Žižkova. A připomněla, že loni si k volbám dali ještě řízek.

Netradiční volební místnosti najdete ale ve středních Čechách i jinde. Tak třeba v Jablonné nad Vltavou na Benešovsku se voliči vydají do sportovních kabin. V příměstské části Mladé Boleslavi Chrást si zase lidé zvykli chodit volit do pojízdného karavanu. V něm ale tentokrát volební místnost nenajdou.

„Protože tam přeci jenom někteří občané se špatně dostávali. A tudíž jsme zajistili to, že volební místnost bude ve stavební buňce,“ dodala na závěr Marcela Rudišová z mladoboleslavského magistrátu.

Michal Trnka, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme