V KV Areně hořelo, MS basketbalistek zřejmě ohroženo není

Hasiči zlikvidovali požár, který zachvátil podzemní garáže Areny v Karlových Varech. Halu, kterou dělníci připravují na závěrečnou fázi mistrovství světa v basketbalu žen, muselo opustit několik desítek lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár v KV Aréně | Foto: Zdeněk Trnka | Zdroj: Český rozhlas

Evakuováni byli mimo jiné i mladí hokejisté, kteří v hale v době požáru trénovali. Jeden člověk se nadýchal kouře a musel být odvezen do nemocnice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šampionát basketbalistek podle Jana Pešky není ohrožen

Zasahovalo 13 hasičských sborů, požár údajně vypukl v autě jednoho z pořadatelů. Podle předběžných zpráv začala hořet izolace a některé věci kole. Rozsah škod zatím není znám.

V hale se má odehrát závěrečná část světového šampionátu v basketbalu. Ta by měla v lázeňském městě odstartovat zítra. Podle jednoho z šéfů šampionátu Jana Pešky se zápasy v Karlových Varech uskuteční podle plánu.

„Tréninky se okamžitě přesunuly do haly Lokomotivy a podle posledních zpráv by to nemělo narušit další průběh šampionátu. Zítra už by se v hale mohlo normálně trénovat,“ řekl Peška.

Požár zkomplikoval i dopravní situaci ve městě. Policie uzavřela silnice v blízkosti haly a dopravu odkláněla na objízdné trasy.

Igor Maňour, Zdeněk Trnka, Libor Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme