V KV Areně hořelo, MS basketbalistek zřejmě ohroženo není

Hasiči zlikvidovali požár, který zachvátil podzemní garáže Areny v Karlových Varech. Halu, kterou dělníci připravují na závěrečnou fázi mistrovství světa v basketbalu žen, muselo opustit několik desítek lidí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Požár v KV Aréně | Foto: Zdeněk Trnka

Evakuováni byli mimo jiné i mladí hokejisté, kteří v hale v době požáru trénovali. Jeden člověk se nadýchal kouře a musel být odvezen do nemocnice.

Přehrát

00:00 / 00:00

Šampionát basketbalistek podle Jana Pešky není ohrožen

Zasahovalo 13 hasičských sborů, požár údajně vypukl v autě jednoho z pořadatelů. Podle předběžných zpráv začala hořet izolace a některé věci kole. Rozsah škod zatím není znám.

V hale se má odehrát závěrečná část světového šampionátu v basketbalu. Ta by měla v lázeňském městě odstartovat zítra. Podle jednoho z šéfů šampionátu Jana Pešky se zápasy v Karlových Varech uskuteční podle plánu.

„Tréninky se okamžitě přesunuly do haly Lokomotivy a podle posledních zpráv by to nemělo narušit další průběh šampionátu. Zítra už by se v hale mohlo normálně trénovat,“ řekl Peška.

Požár zkomplikoval i dopravní situaci ve městě. Policie uzavřela silnice v blízkosti haly a dopravu odkláněla na objízdné trasy.

Igor Maňour, Zdeněk Trnka, Libor Procházka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme