V Liberci našli bombu z války. Policie evakuovala nákupní centra

Tři a půl tisíce lidí evakuovala policie z nákupních center na okraji Liberce. Našla se tam totiž ruská letecká bomba z 2. světové války. Uzavřeny byly příjezdy k centrům. Bomba by mohla být nebezpečná až do vzdálenosti jednoho kilometru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie kvůli nálezu letecké pumy policie evakuovala nákupní centrum v Liberci | Zdroj: ČTK

Čtyřsetkilogramovou leteckou pumu z 2. světové války našli stavební dělníci při výkopových pracích mezi obchodními centry Nisa a Sconto v obchodně průmyslové zóně Jih. Přivolaný pyrotechnik pak zjistil, že by při případném výbuchu mohla mít velmi silný ničivý účinek.

Přehrát

00:00 / 00:00

Informace od naší liberecké reportérky Ivany Barnáthové ve Večerním Radiožurnálu (22:40 hod.)

Evakuace lidí, kteří v centrech nakupovali, a také zaměstnanců trvala tři hodiny. Teď odborníci hledají nejlepší způsob, jak s leteckou pumou bezpečně manipulovat a odvézt ji k likvidaci. Na místě jsou záchranáři, policisté i hasiči.

„Odborníci převoz označili za rizikový. Jak mi ale řekli policisté, s těmito typy výbušnin už mají zkušenosti, takže věří, že do rána bude prostor čistý,“ hlásila večer z místa reportérka Českého rozhlasu.

Oblast okolo ulice České mládeže je uzavřená, policie tam odklání veškerou dopravu, nesmějí tam ani chodci.

Nákladní vůz, který poveze pumu k likvidaci do vojenského prostoru Ralsko, přijede spolu se speciální hasičskou jednotkou ze Zbiroha zhruba do dvou hodin. Podle policistů a hasičů by mohla být všechna bezpečnostní opatření do rána odvolána.

Ivana Bernáthová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme