V Liberci otevřou obálky s nabídkami zájemců o koupi letiště

Liberec je opět o krok blíž k prodeji areálu letiště ve čtvrti Ostašov. Město za něj chce nejméně 106 milionů korun. Právě dnes otevřou zástupci města obálky s nabídkami.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadlo Cesna | Foto: Milan Kocourek

Peníze město Liberec potřebuje, aby bylo schopné splácet své dluhy. Radnice jen letos musí zaplatit téměř 325 milionů korun. Při prodeji letiště je rozhodující cena.

Druhá z podmínek města je, že provoz letiště musí být zachovaný a radnice si chce také 20 let ponechat předkupní právo za původní kupní cenu.

Letiště v Liberci slouží už od roku 1934. Funguje jako mezinárodní, ale neveřejné. Letadla ze zahraničí se musejí ohlásit 24 hodin předem. Můžou tam ale přistát jen malá letadla. Letištní plocha není osvětlená a navíc nemá pevnou přistávací dráhu.

Zpevnění plochy by podle odhadů přišlo až na 300 milionů korun. Na to město nemá peníze.

Liberecká opozice ale s prodejem letiště nesouhlasí. Změna pro Liberecký kraj v čele s Janem Korytářem dokonce začala sbírat podpisy pro vyhlášení referenda.

Politickému uskupení se ke dnešnímu dni podařilo sehnat 3200 podpisů oprávněných voličů. K vyhlášení referenda a zastavení prodeje městského majetku jich potřebuje 8100.

Eva Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme