V liberecké nemocnici lékaři se stahováním výpovědí vyčkávají

Lékaři v Krajské nemocnici v Liberci, kteří se připojili k akci Děkujeme, odcházíme, zatím se stahováním výpovědí čekají. Podle posledních informací se je hromadně chystají stáhnout odpoledne. Jak Radiožurnálu potvrdil anesteziolog Pavel Sedlák, z celkového počtu pouze dva jeho kolegové jdou pracovat jinam. Sám si odchod do nového zaměstnání rozmyslel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koronární jednotka | Foto: Ivana Bernáthová

Na anesteziologicko-resuscitačním oddělení v prosinci podalo výpověď šestnáct anesteziologů. Hrozilo, že liberecká nemocnice bude muset odkládat plánované operace.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodajka Eva Malá se ptala na podrobnosti jednoho z libereckých lékařů

„Měl jsem nabídky ze zahraničí – z Velké Británie a z Německa. Rozhodl jsem se ale dát poslední šanci českému zdravotnictví a stejně tak jsme chtěli podržet našeho pana primáře, abychom neuvedli oddělení do personální krize,“ vysvětluje lékař.

Problémy prý neměli, jednání odstupujícího vedení bylo korektní. „Respektovali celostátní dohodu,“ míní Sedlák.

Podle anesteziologa Pavla Sedláka velká většina z patnácti lékařů z oddělení ARO, kteří chtěli odejít, zůstává. „Někteří se rozhodli odejít, ale je jich malá část. Tato akce je ‚pošťouchla‘ k tomu, aby přijali nové výzvy.“

Dalších osm lékařů si našlo práci jinde, a proto ke konci února v liberecké nemocnici končí. I přesto nebude podle lékařského náměstka Martina Zítka nutné požít krizový plán.

Eva Malá, Mariana Zapotilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme