V Libereckém kraji se stále nepovedlo opravit všechny silnice poničené povodněmi

Do oprav silnic II. a III. třídy v Libereckém kraji půjde letos skoro tři čtvrtě miliardy korun. Většina peněz bude směřovat do obnovy silnic, které zničila povodeň v roce 2010. Přesto to ale nestačí. Vedení kraje to chce znovu připomenout právě dnes.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky srpnových povodní v Chrastavě. | Foto: Jaroslav Petříček

Oddechnout by si mohli hlavně lidé z Frýdlantského výběžku. Alespoň hejtman Libereckého kraje Martin Půta z hnutí Starostové pro Liberecký kraj nedávno prohlásil, že to je pro něj priorita.

Od povodní uplynuly už více než dva roky, a například lidé z Vítkova nebo Bílého potoka se do krajského města dostávají jen s velkými obtížemi. Oprav by se tak podle Půty měly letos dočkat silnice v Heřmanicích a Vítkově, trasa z Frýdlantu do Bílého Potoka nebo silnice z Kryštofova Údolí na Chrastavu.

Letos na opravy těchto silnic půjde zhruba půl miliardy. Polovinu z této částky má zaplatit ministerstvo pro místní rozvoj. To ale zdaleka nestačí. Aby byly všechny silnice, které smetla voda, opravené, musel by mít kraj k dispozici ještě necelou miliardu korun.

Ovšem i další silnice v kraji chátrají. Letos by se oprav měly dočkat silnice III. třídy z Vrchovan do Drchlavy na Českolipsku, ze Čtveřína do Doubí nebo z Křižan do Žibřidic na Liberecku. Počítá se i s opravou silnice v Podtýně nebo z Benešova do Dolní Sytové na Semilsku, dále v Semilech nebo Libštátě.

Eva Malá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme