V Libině u Šumperka se sjely motorkářské gangy. Před rokem tam při jejich bitce zemřel člověk

Policisté od pátku úplně uzavřeli obec Libina na Šumpersku. Důvodem je sraz motorkářů. Jde totiž o stejné místo, kde přesně před rokem při bitce dvou motorkářských gangů zemřel cizinec. I letos mají místní strach a obavy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Motorkáři Hells Angels v Praze | Foto: Tomáš Adamec

Motorkářská základna gangu Outlaws v Libině slaví první výročí. K obci se proto snaží přiblížit členové konkurenčního gangu Hells Angels, aby si mezi sebou vyřídili účty.

Už od pátku varuje v Libině policie místní obyvatele prostřednictvím obecního rozhlasu. Není divu. Na každém kroku policejní hlídky, antikonfliktní tým i psovodi. Život v obci jde ale obvyklým tempem. Milovníci hudby šli na koncert vážné hudby, mladí posedávají na kašně u náměstí.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Libině, kde policisté oddělují dva znepřátelené motorkářské gangy, natáčela Blanka Mazalová

Oldřich Šuster věří v přesilovku policie: „Myslím si, že ‚pomáhat a chránit‘ to dají. Zvládnou to.“ Kamarád vedle Tomáš Kozák ale už tak klidný není. Má strach.

I když se většina obyvatel Libiny tváří klidně, poočku sledují policejní manévry. Dávají si echo, kde by mohli motorkáři nepozorovaně přes policejní hlídky přejít. Tak jako letos v lednu a hlavně před rokem, kdy tu při potyčce zemřel jeden cizinec.

Starostovi obce Tomáši Kobzovi z TOP 09 to dělá vrásky na čele. Domlouvá se s policií a také rozšiřuje kamerový systém. A hlavně chce, aby kontroverzní klubovna šla k zemi:

„Na městský úřad v Šumperku jsme podali žádost o odstranění černé stavby. Domníváme se, že jak plot, tak vnitřní přestavba proběhla nelegálně.“

Zatím policejní hlídky od Libiny poslaly zpátky desítky příslušníků motorkářského gangu Hells Angel. Přitom doufají, že objeví další indicie k rok staré tragické události. Pohotovost budou mít až do dnešního večera.

Blanka Mazalová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme