V Litoměřicích začíná tradiční výstava Zahrada Čech

Tisíce zahrádkářů z celé republiky míří do Litoměřic. Své brány tam na devět dní otevřel oblíbený veletrh Zahrada Čech. Dnes byly na výstavišti vyhlášeny výsledky 2. ročníku soutěže o nejlepší potravinářský výrobek Ústeckého kraje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

jablka, hrušky | Foto: Fotobanka stock.xchng

Podle Ludmily Holadové z krajské agrární komory, letos byl zájem o soutěž výrazně vyšší než loni. "Loni jsme měli přihlášených 55 výrobků, letos 70," uvedla Holadová.

Smyslem soutěže je propagovat kvalitní regionální produkty. Mezi oceněnými byla například bramborárna z Bukovic na Teplicku, která zvítězila s výrobkem nazvaným "Brambory v pohodě ve slupce."

Na výstavišti letos budou i další tradiční doprovodné soutěže. Uskuteční se finále soutěže Vaření, letos na téma ryba v české kuchyni. Tradičně k vidění jsou i kuriózní výpěstky zahrádkářů, které se účastní soutěže Příroda čaruje, zahrádkář zírá.

Zatím největším prodejním hitem výstavy jsou ovocné stromky sloupcovitého vzrůstu, které nemají boční větve. Ovoce vyrůstá přímo na kmeni. Dekorativní stromek je tak vhodný třeba na balkon.

O víkendu očekává litoměřické výstaviště i město už tradičně velký nápor návštěvníků. Už 33. ročník výstavy Zahrada Čech skončí 20. září.

Miroslav Zimmer, Alena Adámková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme