V Litoměřicích začíná veletrh Zahrada Čech

Na výstavišti v Litoměřicích dnes začíná populární zahrádkářský veletrh Zahrada Čech. V devíti dnech se na něm představí téměř čtyři sta vystavovatelů a prodejců z celé republiky. Jde o největší přehlídku výpěstků i všeho, co k zahrádkaření a pěstitelství patří.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zahrada Čech

Na Zahradě Čech nebudou chybět expozice Ovocnářské a Zelinářské unie, Svazu zahrádkářů i včelařů. Dění zpestří každodenní kulturní program a také řada soutěží, například tradiční, v pořadí už osmnácté klání o nejkurióznější výpěstky "Příroda čaruje, zahrádkář zírá."

Přehrát

00:00 / 00:00

Do Litoměřic zve na Zahradu Čech Miroslav Zimmer

Další soutěží bude „Zelí roku", která měla loni úspěšnou premiéru a do které se letos přihlásilo třináct z patnácti výrobců kysaného zelí v republice.

Potřetí se o prvenství utkají potravináři v soutěži pořádané krajskou agrární komorou „O nejlepší regionální výrobek Ústeckého kraje.“

„Protože ti zájemci zjistili, že se tady ten jejich výrobek prezentuje před sto tisíci návštěvníky, tak zájem obrovsky vzrostl,“ tvrdí ředitelka výstaviště Jitka Matoušková.

Více než čtvrtina obyvatel České republiky považuje zahrádkaření za svůj koníček. Právě na to vsadili už před 34 lety pořadatelé Zahrady Čech.

Igor Maňour, Miroslav Zimmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme