V Mariánských Lázních se utkají snowboardisté z 11 zemí

Zasněžené svahy sjezdových tratí v Mariánských Lázních nabízejí o víkendu dramatickou podívanou. V těsné blízkosti lázeňského města se konají závody Evropského poháru v paralelním slalomu snowboardistů. Ve startovní soupisce figuruje více než 9 desítek závodníků z 11 zemí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Závody Evropského poháru v paralelním slalomu snowboardistů | Foto: Zdeněk Trnka

Na příkrém svahu se utkají snowboardisté z Kanady, Japonska, Itálie, Německa, Rakouska, Švýcarska, Ruska, Ukrajiny a dalších zemí.

Českou republiku reprezentují například Lukáš Doležal, Martin Glancu a Albert Jelínek. Závodů v Mariánských Lázních se nicméně nejlepší Češi nemohli zúčastnit.

Termín mariánskolázeňského závodu se totiž kryje s termínem předolympijského závodu v Soči. Česká snowboardová špička zamířila právě tam.

Závod evropského poháru se koná na hlavní sjezdové trati v Mariánských Lázních. Sněhové podmínky i teplota jsou ideální. Pořadatelé se vyrovnali i s nečekaným nočním sněžením.

V sobotu i v neděli začínají závody nejprve dopoledními kvalifikacemi. Odpolední finále startuje ve 13 hodin. Pro diváky je vstupné zdarma.

Zdeněk Trnka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme