V Mělníku mají jeden útulek a dva provozovatele, rozhodne antimonopolní úřad

Mělnické sdružení ochránců zvířat má po více než šesti letech opustit tamní útulek. Radní města už vloni na podzim vybrali nového provozovatele, pražské sdružení Dogpoint, který měl zařízení převzít od Nového roku. Současný provozovatel ale napadl výběrové řízení a odvolal se k antimonopolnímu úřadu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cedule | Foto: Jana Huzilová

Současní provozovatelé rozhodnutí radnice stále nechápou. Důvody, které k překvapivému kroku mělnickou radnici vedly, se proto snaží vysvětlit přímo starosta Ctirad Mikeš z ČSSD.

„Nebylo to skutečně nic osobního. Bylo to vedeno se zájmem možná posunout tu kvalitu útulku někam jinam,“ říká starosta.

Mělnické sdružení ochránců zvířat však útulek nechce opustit. Napadli výběrové řízení a odvolali se k antimonopolnímu úřadu. Změna provozovatele se nelíbí ani příznivcům zdejšího útulku.

Přehrát

00:00 / 00:00

V Mělníku natáčela redaktorka Jana Huzilová

„Podle našeho názoru to výběrové řízení bylo vypsáno špatně. Bylo vypsáno pouze na pronájem prostor, ale s úmyslem provozování útulku. To jsou dvě věci, které se navzájem vylučují. Pokud by se jednalo pouze o pronájem prostor, pak by to bylo správně a nebyl by žádný problém. Ale provozování útulku je veřejná služba. A na provozovatele útulku mělo být postupováno podle zákonu o veřejných zakázkách. To my napadáme,“ vysvětlil důvody jeden z členů sdružení Michal Richter.

Situaci příliš nechápe vítěz výběrového řízení a nový provozovatel, pražské sdružení Dogpoint.

„Stěhování mělo proběhnout během neděle, v pondělí se to mělo dovážet. My jsme měli domluvený veškerý stěhování, ukončený nájmy skladů, ukončený byty, výpovědi z práce. Přitom v pátek dva dna před nakládáním jsme se dozvěděli, že se to ruší,“ prozradila nám Michaela Zemánková z Dogpointu.

O opuštěná zvířata se až do vyřešení celé kauzy bude starat současný provozovatel. Smlouvu má prodlouženou do konce února.

Jana Huzilová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme