V Milovicích se začalo zároveň s volbami hlasovat i v referendu

V Milovicích u Nymburka tamní obyvatelé hlasují nejen v komunálních volbách, ale také v referendu. Mají rozhodnout o tom, jestli vznikne na bývalém vojenském letišti Boží Dar obří sluneční elektrárna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obyvatelé Milovic odmítají stavbu obří sluneční elektrárny | Foto: Pavel Pavlas

O městské a obecní zastupitelské pozice bojuje v Milovicích téměř 30 tisíc kandidátů. Hloučky lidí se podle zpravodaje Pavla Pavlase tvořily už před otevřením jedné z hlasovacích místností.

Přehrát

00:00 / 00:00

Volby a referendum v Milovicích sleduje zpravodaj Pavel Pavlas

Hlavní otázka v referendu zní: Souhlasíte se současným zněním územního plánu? Pokud občané odpoví ano, tak zároveň připouštějí, že v bývalém vojenském areálu může stát třeba i letiště.

Některým z hlasujících vadí, že by elektrárna nepřinesla nová pracovní místa, jiní namítali, že by se ve městě mohlo kvůli odrazům tepla ze solárních panelů změnit klima.

Zatím se jen spekuluje o tom, kdy by mohla stavba elektrárny začít. Vítězná firma navíc s krajem dosud ani nepodepsala smlouvu o pronájmu. Podle ní má firma zaplatit 20 milionů za 20 let a rekultivovat pozemky.

Na podpis smlouvy má čas do konce letošního roku. Pak kraj výsledky výběrového řízení zruší a začne přemýšlet, co udělá s územím dál.

Igor Maňour, Pavel Pavlas Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme