V Mladé Boleslavi dnes startuje rallye historických vozidel

Automobilovým dědečkům bude ode dneška až do neděle patřit Mladá Boleslav. Na startu Oldtimer Bohemia Rally tam bude k vidění spousta skvostů automobilové historie. Některé vozy brázdí naše silnice už téměř celé jedno století.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sraz automobilových veteránů v Chomutově | Foto: Eva Holá

Mezi přihlášenými najdeme například vozidlo RAF H 10, které má na svém výrobním štítku letopočet 1909. Protože se závod jede v Čechách, nebude na startu chybět především spousta mladoboleslavských automobilů spjatých se značkami Laurin a Klement a také Škoda.

Majitelé asi padesáti aut se svými nablýskanými veterány si až do neděle dají dostaveníčko v okolí vysokoškolského areálu Na Karmeli. Téměř tři sta kilometrů dlouhou trať organizátoři rozdělili do tří etap.

Ta první startuje dnes v půl šesté a jezdit se bude přes město a okolí. Přestože je v názvu akce slovo rallye, nejedná se v žádném případě o rychlostní závod.

„Ta vozidla budou jezdit opravdu ukázkovou pomalou rychlostí, a o tom je celá ta soutěž. Aby si to lidé stačili prohlédnout, aby ta krásná auta viděli vlastně v přímém přenosu,“ říká ředitel setkání Josef Macoun.

Zítra vyrazí účastníci rallye na další etapu – konkrétně na zámek Loučeň na Nymbursku, v sobotu se podívají do města pohádek a navštíví Jičín.

Michal Trnka, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme