V Mladé Vožici mají nový bazén. Vozíčkářům do něj pomůže výtah

Obyvatelé Mladé Vožice se po dlouhých letech konečně dočkají veřejného koupaliště. Stavba nového bazénu přišla na 14 milionů korun. Sportovní areál je bezbariérový, projektanti mysleli i na lidi upoutané na invalidní vozík.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koupání v Mladé Boleslavi

Koupání v Mladé Boleslavi | Foto: Jana Huzilová

„Součástí bazénu je výtah pro hendikepované občany. To byla jedna ze základních věcí, kterou jsme chtěli a kterou jsme při výstavbě akcentovali,“ vysvětluje mladovožický starosta Jaroslav Větrovský.

O výstavbu koupaliště podle jeho slov město usilovalo více než 20 let. Původně mělo být v zámecké zahradě, ale plán narazil na zamítavé stanovisko památkářů. Nakonec radnice našla náhradní místo vedle fotbalového hřiště.

Přehrát

00:00 / 00:00

Podrobnosti o bazénu v Mladé Vožici zjišťoval Jan Kopřiva

„Ze všech sociologických výzkumů, které jsme měli k dispozici, vyplývalo, že absence koupání v Mladé Vožici byl pro lidi asi nejpalčivější problém,“ říká Větrovský.

Bazén nabídne také pracovní příležitosti, například studenti tam mohou sehnat letní brigádu. „Určitě budeme hledat plavčíka, pokladní nebo správce,“ přibližuje starosta.

Na stavbu přispěla Evropská unie, která poskytla 11 milionů korun. Město bude pravděpodobně od návštěvníků bazénu vybírat vstupné, ale starosta ujišťuje, že se bude jednat spíše o symbolickou částku.

Radnice si od koupaliště slibuje i zvýšení atraktivity Mladovožicka jako místa, kde lze příjemně trávit třeba dovolenou.

Jan Kopřiva Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme