V Monínci pravděpodobně chybovala obsluha lanovky, říká k pádu chlapce Drážní inspekce

Za nehodu v lyžařském areálu Monínec u Příbrami může podle Drážní inspekce pravděpodobně obsluha lanovky. Začátkem února tam ze sedačky spadl malý chlapec a skončil v nemocnici. Policistům se nepodařilo získat žádné videozáznamy, které by nehodu zachytily. Proto se musí spoléhat na výpovědi svědků.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Monínec u Sedlce-Prčice

Monínec u Sedlce-Prčice | Foto: Michal Trnka

„Potvrdilo se, že skutečně ten chlapec už tam visel od začátku. V tu chvíli se dostáváme do situace, kdy to ta obsluha měla nějakým způsobem kontrolovat a pravděpodobně tam došlo k nějakému pochybení,“ říká Jan Novák z pražského územního inspektorátu.

Přehrát

00:00 / 00:00

"Jednou rukou se držela za hranu sedačky, druhou držela dítě. Byla tam opřená na půl zadku, nebo zády. Neměla ani šanci opřít si nohy o ten rám," popisuje svědek nehodu v Monínci.

Ředitel areálu Jaroslav Krejčí chce stanovisko komentovat až ve chvíli, kdy bude mít v rukách konečnou verzi vyšetřování.

„My jsme jenom odevzdali věci a pracuje se pořád s dvěma variantami, jestli to byla chyba obsluhy, nebo návštěvníků,“ dodává Krejčí. Výsledky by podle Drážní inspekce měly být nejpozději začátkem dubna.

Nehoda se stala 8. února, při pádu z lanovky se zranil pětiletý chlapec. Podle jednoho ze svědků nikdo z obsluhy při nasedání dítěte a jeho matky nebyl a dvojice měla problémy se zavřením bezpečnostní brány. Personál navíc údajně zareagoval se zpožděním. Krejčí ale tehdy Českému rozhlasu řekl, že obsluha byla na místě podle pravidel. „Odjeli se zavřenou bránou,“ doplnil s tím, že nechce spekulovat, zda byla brána zaklapnuta správně.

Kristýna Vašíčková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme