V Moravskoslezském kraji mají krizový plán regionálního zdravotnictví

Odchod lékařů z nemocnic v Moravskoslezském kraji způsobí revoluci v poskytování zdravotnické péče v kraji. Některé nemocnice od 10. února přestanou přijímat pacienty. Kraj chce pak vytvořit jen čtyři centra zdravotní péče. Návrhy krizového plánu zdravotnictví v regionu shválili dnes krajští zastupitelé.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hejtman Moravskoslezského kraje Jaroslav Palas (ČSSD). | Foto: Tomáš Adamec

„Zastupitelé jednali jen 40 minut a souhlasili s krizovým plánem v regionálním zdravotnictví,“ referovala z místa redaktorka Andrea Čánová.

Od 10. února by už nemocnice odkud se chystají odejít stovky lékařů nepřijímali další pacienty. Někde by se zavřela celá oddělení a pacienti upoutaní na přístrojích by byli odváženi jinam.

Hejtman Jaroslav Palas pak také prohlásil, že v silách kraje není zajistit péči o rodičky a malá miminka, žádá proto o pomoc stát.

V osmi krajských nemocnicích a Městské nemocnici Ostrava podalo na konci roku výpověď dohromady 568 z více než tisícovky lékařů.

Palas také dnes zveřejnil některé informace z auditu krajských nemocnic s tím, že v jejich hospodaření se dá ušetřit až 300 milionů korun.

Andrea Čánová, Michal Šenk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme