V Moravskoslezském kraji pokračuje boj s komáří kalamitou

V lokalitách s kalamitním výskytem komárů na severní Moravě a ve Slezsku začalo druhé kolo plošných postřiků. K hubení komárů dochází zejména na Karvinsku, v Poodří a na Ostravsku. Akci financuje kraj a také město Ostrava.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Likvidace komárů v Ostravě | Zdroj: ČTK

Ostravský magistrát navíc nakoupil i ochranné spreje pro obyvatele z nejhůře postižených lokalit. „Magistrát města Ostravy rovněž přistoupil k tomu, že nakoupil řádově dva tisíce kusů repelentů pro osobní ochranu a tyto jsou rozdávány obyvatelům. Zejména je to otázka Ostravy-Jihu,“ říká Radim Mudra z Krajské hygienické stanice v Ostravě.

Také v Bohumíně rozdávají lidem repelenty. Město jich nakoupilo 500 kusů. Kromě toho do šesti bohumínských lokalit postižených povodněmi vyrazilo speciální vozidlo na hubení komárů. Vůz do postižených míst rozprašoval aerosolový sprej, který komáry likviduje.

„Postřik proti komárům jsme použili ve Starém Bohumíně u tenisových kurtů, dětského hřiště a hřbitova. Komáři se hubili také ve Skřečoni a v Záblatí. Ošetřena byla i celá Rolnická ulice v Pudlově a zhruba kilometrový úsek Vrbické ulice ve Vrbici,“ vyjmenovala mluvčí radnice Lucie Balcarová.


Čtěte také: Severní Morava a Slezsko po povodni bojuje proti invazi komárů

Andrea Čánová, Ivan Sekanina Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme