V Moravskoslezském kraji silničáři situaci zvládají

Plnou sjízdnost vozovek hlásí silničáři v Moravskoslezském kraji. Zvýšená opatrnost při jízdě je ale nezbytná. Během noci v regionu postupně přestalo sněžit a většinou se utišil i vítr.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do odklízení sněhu z ulic se v Mukařově u Říčan zapojily i stavební stroje | Foto: Jan Rosenauer

Na vozovkách leží ujetá vrstva sněhu, v horských oblastech Beskyd a Jeseníků se místy mohou tvořit náledí i závěje. Celou noc byli v terénu cestáři na Novojičínsku. Napadlo tam do deseti centimetrů sněhu.

„Nemáme žádné uzavřené úseky, silnice II. a III. třídy máme sjízdné s opatrností. Silnice I. třídy jsou po chemickém ošetření se zbytky rozbředlého sněhu. Nezafoukává, nesněží, takže ani sněhové jazyky už se netvoří,“ říká dispečerka Kateřina Pustějovská.

Zvýšenou opatrnost při jízdě doporučují řidičům také silničáři na Bruntálsku. Na tamních vozovkách je ujetá vrstva sněhu, v horských oblastech místy hrozí tvorba závějí. Vážné dopravní komplikace ale nenastaly.

„Všechno je sjízdné, všechno jsme proplužili. Dopravu nekomplikují ani žádná odstavená auta nebo kamiony,“ dodává dispečer bruntálských cestářů Pavel Orság.

Vlaky mají zpoždění

Vydatné sněžení od středečního odpoledne výrazně komplikuje i železniční dopravu. Kalamitní stav České dráhy prodloužily až do 10. hodiny dopoledne. Vlaky se můžou kvůli sněhové kalamitě opozdit až o desítky minut.

„Na Ostravsku dnes ráno jezdí vlaky zhruba do deseti patnácti minut zpožděné, řada vlaků je zde vedena i včas. Největší komplikace jsou ovšem u vlaků dálkových, například z Ostravy na Prahu a opačným směrem. Tam už od ranních hodin docházelo ke zdržením v rozsahu desítek minut,“ potvrdil mluvčí drah Petr Šťáhlavský.

ČHMÚ: Dnes si dáme mezi příděly sněhu pauzu

Podle meteorologů má dopoledne sněžení ustat. „Dnes si dáme takovou maličkou pauzičku mezi jednotlivými příděly sněhu, protože zítra zase začne sněžit a zase to může být i hodně, podobně jako jsme to měli během celého včerejšího dne,“ upozornila Barbora Tobolová z ostravské pobočky Českého hydrometeorologického ústavu.

Ivan Sekanina, F. Tichý, Dominika Rojtová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme