V Mostě bude jezdit nová nízkopodlažní tramvaj

Lidé z Mostu se svezou novou nízkopodlažní tramvají. Dnes ji představil tamní dopravní podnik. První cestující přepraví nový vůz v příštím týdnu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní podnik Měst mostu a Litvínova představil novou nízkopodlažní tramvaj | Foto: Jan Beneš

Dopravní podnik Měst mostu a Litvínova dnes představil novou nízkopodlažní tramvaj. Vůz je opatřen výsuvnou plošinou, pro bezbariérový nástup a výstup vozíčkářů.

Uvnitř vozu jsou i tři kamery, které snímají výstup a nástup cestujících i dění ve voze. Tramvaj české výroby stála 62 milionů korun.

Z větší části by měla zaplatit tuto částku Evropská Unie. Pokud tomu tak bude, bude nový vůz jezdit výhradně na území města Mostu. Příjemcem dotace totiž bude město Most.

Pokud peníze z evropských fondů nepřijdou, zaplatí celou částku dopravce a bude moci novou tramvaj využívat i na linkách do sousedního Litvínova.

Nová tramvaj nabídne i větší bezpečí pro cestující. Uvnitř vozu jsou tři kamery, které přenášejí obraz do kabiny řidiče. Systém popisal Karel Beneš z mosteckého dopravního podniku:

„Ve vozidle jsou kamery, to znamená, že řidič ze svého místa vidí všechny dveře, výstup a nástup cestujícího. To samé i v zadní části vozidla.“

Řidič tak může například zavolat městskou policii, když na kamerách uvidí, že cestující někdo okrádá.

Milan Kopp, Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme