V Mostech u Jablunkova přestaly jezdit vlaky

Na hlavním železničním tahu z Moravskoslezského kraje na Slovensko nejezdí vlaky. Provoz je v úseku mezi Čadcou a Mosty u Jablunkova minimálně na čtyři hodiny přerušen. Náhradní dopravu řeší České dráhy autobusy. Výpadek způsobilo vydatné sněžení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlaková jednotka řady 471 City Elefant | Foto: České dráhy

K přerušení provozu došlo krátce před osmou ráno, když mezi odbočkou Šance a Mosty u Jablunkova vinou nepříznivého počasí spadl strom, který poškodil trakční vedení.

"Do toho se přidalo další sněžení a vítr vytvořil závěje, takže v současné době intenzivně pracujeme na odstranění stromu a opětovném obnovení provozu s dieselovými lokomotivami, následně na zatrolejování úseku," upřesňuje mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla.

Podle mluvčí Českých drah byl do místa vypraven také vyprošťovací vůz, kterému ale cesta do oblasti potrvá asi dvě hodiny, protože byl nasazen na Opavsku.


Bez proudu jsou stovky domácností

Kvůli námraze na elektrickém vedení jsou na Novojičínsku a Opavsku bez proudu stovky domácností. Výpadek postihl celkem pět obcí. Spálov a Luboměř na Odersku a Bohuslavice, Závadu a Píšť v okolí Dolního Benešova. Podle regionální mluvčí Čezu Alice Lutišanové, obnoví energetici dodávky během dneška.

"Naši pracovníci jsou na místě a u většiny těchto poruch se jim podařilo lokalizovat jejich příčinu. Snaží se v co nejkratším termínu obnovit zákazníkům dodávku proudu obnovit. Pokud nám počasí bude alespoň trochu přát, pokusíme se poruchy zcela odstranit co nejdříve," ujistila mluvčí.

Na některých místech kraje stále padá mrznoucí déšť, místy už déšť se sněhem. Podle meteorologů se má v noci výrazněji ochladit, ledovka v kraji tak hrozí až do pondělí.

"Teploty na celém území klesnou pod bod mrazu, v pondělí ráno budou v rozmezí -2 až -5 °C. To znamená, že to, co je teď mokré, do rána zmrzne. Takže pozor na náledí," upozornil ostravský meteorolog Tomáš Ostrožlík.

Ivan Sekanina, F. Tichý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme