V Mostech u Jablunkova začali zasypávat kráter po zavaleném tunelu

Stavaři začali zavážet zavalený železniční tunel v Mostech u Jablunkova. Strop nově rozestavěného tunelu se už dvakrát propadl a na povrchu se vytvořil obří kráter. Kvůli nestabilitě způsobené havárií také přestaly jezdit vlaky na Slovensko v už hotovém sousedním tunelu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sesuv půdy způsobený propadem stropu tunelu | Foto: SDH Mosty u Jablunkova

Podle Vladislava Beneše, mluvčího společnosti Subterra, která tunel razí, je zasypání důležité z hlediska stability narušeného svahu.

"Uvnitř tunelu se pracuje v nepřetržitém provozu. Nyní se přitěžuje zatížení splazu závalu na jeho jedné straně a hned nato se začne zavážet propadlý terén," říká Beneš.

Vlakem na Slovensko až příští týden

Od středečního odpoledne musejí cestující přesedat v Mostech u Jablunkova na náhradní autobusové spoje. Zatím není jasné, kdy se doprava na železniční trati na Slovensko obnoví.

Mluvčí Správy železniční dopravní cesty Pavel Halla připouští, že původní termín se může posunout.

"Ve spolupráci s Báňským úřadem dále probíhají sanační práce na nezborcené části rozšiřovaného tunelu. Až se po několikadenním měření prokáže, že opravdu nedochází k sebemenšímu pohybu horniny, mohl by se začátkem týdne začít rýsovat termín znovuobnovení provozu," informuje Halla.

Michal Schoffer, Jan Piroch Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme