V Náchodě staví nový kruhový objezd, řidiče čekají komplikace

Řidiči v Náchodě musí až do listopadu počítat se zdržením. Ředitelství silnic a dálnic tam na průtahu městem začíná stavět na křižovatce u Čedoku nový kruhový objezd. Ten stávající zruší a nový postaví blíž směrem k Hradci Králové.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Náchodě začala oprava vytížené křižovatky u Slavie

V Náchodě začala oprava vytížené křižovatky u Slavie | Foto: Martin Pařízek | Zdroj: Český rozhlas

Křižovatka by tak měla být větší a víc vyhovovat současné dopravě. Městem projede denně zhruba 30 tisíc aut, z toho asi 6 tisíc nákladních a kamionů.

„Je potřeba především rozšířit středový prstenec. Hodně pomůže také vybudování dvou takzvaných bypassů ve směru od Polska na Červený Kostelec a od Červeného Kostelce směrem do centra města,“ říká mluvčí radnice Nina Adlof.

Odborníci očekávají kolony v obou směrech, protože auta pojedou na trase směrem k hranici s Polskem kyvadlově.

Nedaleko stavby navíc budou autobusy odbočovat vlevo na nádraží přes jinak nepoužívaný železniční přejezd, takže i za nimi budou řidiči čekat. Zároveň zhoustne doprava kolem nádraží a u nemocnice, kudy povedou objížďky.

Kristýna Štanderová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme