V Náchodě začala oprava vytížené křižovatky, problém je to hlavně pro kamiony

S komplikacemi musí od pondělí počítat řidiči jedoucí po hlavním silničním tahu z Hradce Králové do Polska. Přímo v centru Náchoda začali silničáři opravovat důležitý a velmi vytížený kruhový objezd u Slavie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Náchodě začala oprava vytížené křižovatky u Slavie | Foto: Martin Pařízek | Zdroj: Český rozhlas

Pondělí, osm hodin ráno. Silničáři kruhový objezd částečně uzavírají – projet se dá jen jedním směrem. Zatímco řidiči osobních aut můžou místo objet vedlejšími ulicemi, pro kamiony žádné objížďky neexistují.

„Co mám říct, bude to asi katastrofa, a hodně dlouho,“ stěžuje si řidič nákladního auta Jaroslav, který často Náchodem projíždí. Není zdaleka sám, koho se omezení dotkne, kamionů městem projede denně asi šest tisíc.

Přehrát

00:00 / 00:00

O dopravních komplikacích v Náchodě natáčel redaktor Ondřej Vaňura

„Nákladní kamionová doprava, protože nejsou objízdné trasy, bude muset kyvadlově přes okružní křižovatku,“ vysvětluje policejní dopravní inženýr David Kult.

Podle něj však budou mít řidiči informaci o omezení už na kruhovém objezdu u ČKD, takže pokud mohou, dostanou šanci se místu vyhnout.

Podle vyjádření radnice je oprava potřeba, protože kruhový objezd je v havarijním stavu. Omezení na tomto místě by mělo trvat tři měsíce, silničáři budou pracovat v prodloužených směnách až do 22 hodin.

Ani potom však dopravní problémy ve městě neustanou – stavbaři se totiž přesunou na další kruhový objezd.

Místní řidiči i návštěvníci regionu by měli počítat i s komplikacemi v nedalekém Novém Městě nad Metují. Tam je uzavřená výpadovka právě na Náchod.

Ondřej Vaňura, kov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme