V neděli začnou v Pardubickém kraji platit nové jízdní řády. Málo vytížené linky se ruší

V nových autobusových jízdních řádech cestující některé spoje už nenajdou. Pardubický kraj od neděle sníží rozsah dopravní obslužnosti, některé málo vytížené linky zrušil úplně, provoz jiných bude omezený třeba o prázdninách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jízdní řády MHD v Chomutově

Jízdní řády MHD v Chomutově | Foto: Tomáš Šácha | Zdroj: Český rozhlas

Hejtmanův náměstek Jaromír Dušek žádné velké protesty neočekává, přiznává ale, že podoba jízdních řádů stále není ideální.

„K lepšímu to také není, to si neříkejme. K lepšímu mohou přispět teprve další dílčí změny, které by už bez snížení objemu, měly vést k tomu, abychom vyšli vstříc starostům,“ říká Dušek a upřesňuje:

„To znamená, aby linky jely v trase, kde starostové požadují. Kde to vyhoví občanům při cestě do práce, dětem při cestě do školy a ostatním, ať už do zdravotního zařízení nebo k návratu do svých domovů. Ale neumím si představit, kde někde jezdí třeba deset nebo dvacet linek a místo nich pojede jenom devatenáct, že by to mělo vzbudit nadšení.“

Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme