V některých obcích kandiduje jen jedno uskupení, jinde se volit nebude vůbec

V některých obcích se dnes volit nebude. Například v Pardubickém kraji to je Choteč. Volby tam budou vyhlášeny až dodatečně. Do té doby bude řídit město správce s omezenými pravomocemi, kterého dosadí ministerstvo vnitra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Volební urna

Volební urna | Foto: Tomáš Adamec

„Normálně byla udělaná kandidátka Sdružení nezávislých kandidátů, ale vzhledem k tomu, že se to neodevzdalo v termínu, tak nás v souladu se zákonem nezařadili. Je to pro nás trochu ostuda, ale co se dá dělat,“ vysvětlil důvod volební absence starosta obce Vladimír Pražan.

V jiných obcích je naproti tomu už teď jasné, kdo letos ve volbách zvítězí, hlasuje se tam totiž jen o jedné kandidátce. Týká se to například obce Vlastiboř na Jablonecku.

Uskupení, které tam vyhraje volby, se jmenuje ‚Za obec krásnější.‘ Nikdo jiný už nekandiduje. Podle starostky Marcely Krupkové je obrovský problém sehnat i ten nejmenší možný počet kandidátů.

„Jsou s tím čím dál větší problémy. Hlavně je to o vztazích mezi lidmi, o komunikaci. S lidmi byly, jsou a budou problémy,“ říká starostka. Vypadá to, že problémy obce, která si v 90. letech prosadila odtržení od sousedního Držkova nikdo řešit nechce.

Igor Maňour, Lenka Šumová, Drahomíra Bačkorová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme