V některých střediscích Krkonoš jsou na Silvestra stále volná místa

Krkonoše jsou na Silvestra obsazeny z necelých devadesáti procent. Nižší zájem o týdenní pobyty výrazně ovlivnilo rozložení svátku do dvou víkendů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záchranářský vrtulník v lyžařském středisku | Foto: Jan Rosenauer

„Většina návštěvníků čekala na lastminutové ceny. Některé hotely šly opravdu s cenou výrazně dolů. Obsazenost bude na Silvestra 80 až 90 procent. Přijedou Češi, Poláci, Němci a Holanďané,“ řekl Martin Jandura ze serveru Špindl Info.

Doplnil, že přibližně deset procent lůžek je ještě volných. Nikdo se tedy nemusí obávat vyrazit na poslední chvíli a strávit v Krkonoších Silvestra.

Záchranáři jsou připraveni

Pro horské záchranáře bývají svátky i oslavy konce roku náročné. Silvestr i Nový rok je pro ně běžným pracovním dnem. Horští záchranáři zvládají servis i pro dvacetinásobně vyšší sezónní počet lidí v horských střediscích. Potvrdil to náčelník oblasti Krkonoše Adolf Klepš.

„Horská služba hlavně v zimní sezóně nezná ani pátek ani svátek. Obsazujeme jak sjezdové tratě naší službou, tak i pohotovostní službou na stanicích. Pohybujeme se i v terénu, dělají se různá měření,“ řekl Adolf Klepš.

Na Silvestra doporučuje konzumovat alkohol s mírou, i když na sjezdových tratích je horská služba snadno schopná opilého člověka odvézt někam, kde se o něj někdo postará. Daleko riskantnější je podle něj pohyb v hřebenových partiích hor pod vlivem alkoholu.

„Může dojít k náhlé změně počasí, ke zbloudění, k jakékoliv nehodě a potom vzniká problém pro záchranáře, protože takové akce jsou daleko složitější,“ uzavřel Adolf Klepš.

Eliška Pilařová, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme