V nemocnici v Jindřichově Hradci přibyl nový pavilon D

Dnes poprvé si lidé mohli prohlédnout nový pavilon D, který během letošního roku vyrostl v areálu jindřichohradecké nemocnice. Plně sloužit začne od začátku nového roku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nový pavilon D nemocnice v Jindřichově Hradci | Foto: Lucie Hochmanová

Základní kámen nového pavilonu D položili v jindřichohradecké nemocnici letos na jaře. Během několika měsíců vyrostl takřka na zelené louce úplně nový pavilon za 104 milionů korun. Původní rozpočet byl ale mnohem velkorysejší.

„Původně se počítalo s 522 miliony korun včetně DPH. To bylo schváleno před čtyřmi lety, mělo to jít do regionálního operačního programu Jihozápad, tam neuspěla. Takže se to pak přeprojektovávalo na akci, která měla být kolem 300 milionů, ta se dokonce začala soutěžit,“ říká ředitel nemocnice Miroslav Janovský a pokračuje:

Přehrát

00:00 / 00:00

O novém pavilonu informovala reportérka Lucie Hochmanová

„Ale soutěž byla napadena a nakonec zrušena. Pak se projekt ještě upravil, aby lépe vyhovoval požadavkům nemocnice a potřebám pacientů, a ten upravený projekt se soutěžil. Soutěž byla úspěšně dokončena a v závěru loňského roku podepsána smlouva s vítěznou firmou.“

V novém pavilonu D bude zhruba 160 lůžek. Už teď se sem jednotlivá oddělení začínají stěhovat.

„Bude tam šest standardních stanic. Dvě chirurgické, dvě interní, jedna pro oddělení neurologie a jedna ortopedie. V přízemí budou ambulance urologická, oční a bude tam část sloužící pro hospitalizaci v rámci takzvané jednodenní péče,“ popisuje Janovský.

Práce budou pokračovat

104 milionů korun ale není konečná částka. I v příštím roce budou totiž práce v jindřichohradecké nemocnici pokračovat. Mimo jiné se bude rekonstruovat i pavilon C.

Nejen koridor, který mezi jednotlivými pavilony vznikne, usnadní orientaci a pohyb po nemocnici. Po velkém stěhování budou jednotlivá oddělení umístěna v pavilonech mnohem více logicky.

Nový pavilon D jindřichohradecké nemocnice teď čeká postupné stěhování, od nového roku by ale chirurgie, ortopedie, urologie, interna, neurologie i oční ambulance měly fungovat v novém.

Celkové náklady na modernizaci jindřichohradecké nemocnice se vyšplhají ke 190 milionům korun. Zatím jde vše podle rozpočtu.

Lucie Hochmanová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme