V Nivnici na Slovácku se rozloučí se dvěma dívkami, které zahynuly při rallye

Rodina a veřejnost se dnes v Nivnici rozloučí se dvěma ze čtyř děvčat, která o uplynulém víkendu zabilo závodní vozidlo v Lopeníku. Tragický případ se udál při RallyShow Uherský Brod.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Místo sobotní tragédie v Lopeníku | Foto: Andrea Kratinová

Vyšetřovatelé intenzivně pracují na zjištění příčiny neštěstí. Existuje řada variant, od selhání pořadatelů, přes technické problémy vozidla až po vliv počasí. Obec obyvatele o náležitostech závodu informovala písemně.

„Doručovatelka nám dala plán a časy, kdy bude obec uzavřená. Takže jsme s tím byli seznámeni, ale výhrady jsem neměl,“ říká jeden z místních.

Starosta Lopeníku Antonín Dulínek chce pozůstalým pomoci alespoň finanční sbírkou. „Ale narazili jsme v podstatě na legislativu, která neumožňuje to, abychom sbírku okamžitě zahájili.“

Pomoc proto nabídla zlínská organizace ADRA, která má k veřejným sbírkám povolení. „Sbírka nemůže odškodnit ty zasažené lidi, ale má být vyjádřením solidarity a podpory těm lidem v jejich těžké chvíli, v té tragédii,“ poznamenává ředitel zlínské ADRY Josef Koláček.

Pohřeb dalších dvou obětí tragické nehody se koná zítra v Březové.

mta, Roman Verner Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme