V noci na neděli bude neprůjezdná dálnice D1 u Velké Bíteše

Dálnice D1 u Velké Bíteše bude v noci ze soboty na neděli neprůjezdná. Dělníci budou stavět most. Už ve čtvrtek kvůli modernizaci D1 pojedou řidiči u Jihlavy deset kilometrů v jednom pruhu.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Úsek D1 na Vysočině byl kvůli bourání mostu uzavřen

Úsek D1 na Vysočině byl kvůli bourání mostu uzavřen | Foto: Michal Malý

První velká uzavírka začne uprostřed spojnice mezi Prahou a Brnem, na 103. kilometru. Právě tady u sjezdu na Větrný Jeníkov stáhnou zítra ráno silničáři provoz ve směru na Brno pouze do jednoho pruhu. Na celých deset kilometrů.

„V ranních hodinách bude převedena doprava do rychlého pruhu směrem na Brno. Stavba bude aplikovat provizorní vodorovné značení na celém úseku až do 113. kilometru,“ potvrdil Českému rozhlasu Jaroslav Jezzl ze stavební společnosti Porr.

Přehrát

00:00 / 00:00

D1 bude zavřená u Velké Bíteše tuto sobotu v noci a 10 km pojedou řidiči v jednom pruhu u Jihlavy. O uzavírkách natáčela Eva Kézrová

V jednom pruhu pojedou řidiči až po sjezd na Jihlavu. A protože sjíždění ze dvou pruhů do jednoho dělá českým řidičům problém, dají se čekat na začátku omezení kolony.

„Určitě doporučuji sledovat proměnlivé dopravní značení, věnovat se jízdě a udržovat pravidlo zipu,“ radí Jezzl.

Pravidlo zipu říká, že pokud jeden pruh končí, pak se řidiči mají střídavě řadit do průběžného pruhu, ale až těsně před překážkou. Jízda je pak plynulá a pochopitelně i rychlejší.

Vodorovné značení musí dělníci dokončit do páteční 14. hodiny tak, aby v odpolední špičce mohla auta jet ve dvou pruzích. To je totiž podle zástupce ředitele odboru pozemních komunikací ministerstva dopravy Jána Skovajsy podmínka této uzavírky:

„Ano. To by se mělo stát standardem u všech uzavírek, které znamenají nějaké výraznější omezení provozu, zejména na zatížených komunikacích. Je tedy důležité se soustředit, v jakých hodinách bude dopravní opatření stavěno.“

V pátek odpoledne by tak řidiči neměli mít s průjezdem po D1 mezi Jihlavou a Větrným Jeníkovem problém, ale už v sobotu právě tady začne stavba mobilních svodidel. Takže opět jízda v jednom pruhu. A to skoro týden.

„S tím, že bychom chtěli skončit 26. března ve čtvrtek nebo 27. března do ranní špičky,“ dodává Jezzl.

Silničáři plánují kvůli hustotě provozu na dálnici D1 i krátkodobé uzavírky

Číst článek

A pak to bude stejné jako loni, až do prázdnin pojedou auta v obou směrech jen po jedné polovině dálnice ve dvou úzkých pruzích. Dělníci budou dělat u Jihlavy nový povrch.

To samé čeká na řidiče u Velké Bíteše, kde s přípravou začnou příští týden. Už o tomto víkendu ale budou stavět dálniční nadjezd na 162. kilometru a D1 bude mezi Lhotkou a Velkou Bíteší v sobotu v noci neprůjezdná. Tentokrát ale jen ve směru na Brno.

„Ve směru na Brno od soboty 21 hodin do nedělních 6 hodin ranních. Bude využita stejná objízdná trasa, jako tomu bylo v loňském roce. Po souběžných komunikacích s dálnicí – po silnici II/602 a I/37 ve Velké Bíteši.

Vzhledem k intenzitám provozu a krátké objízdné trase se nečekají žádné větší dopravní problémy.

Aktuální situaci o uzavírkách a omezeních na D1 bude sledovat Zelená vlna Českého rozhlasu.

Modernizace D1 v roce 2015 | Foto: Český rozhlas

Eva Kézrová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme