V Novém Hrádku se sjeli čeští a polští cyklisté, aby zahájili sezónu v pohraničí

Stovky českých a polských cyklistů dnes vyjely stejným směrem, aby odstartovaly sezónu v pohraničí. Jejich cílem byl Nový Hrádek v Orlickýcho horách. Akce s názvem Cyklo Glacensis se letos konala již podvanácté.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Litoměřičtí cyklisté ve Švýcarsku | Foto: David Hertl

Cyklisté vyráželi směrem na Olešnici z osmi polských a 11 českých měst, mezi kterými bylo i Nové Město nad Metují. Z tamního náměstí startovala asi dvacítka cyklistů po společné snídani a v dobré náladě.

Před sebou měla trasu o délce zhruba 60 kilometrů. Na startu cyklisté dostali trička, která jim rozdal Luboš Hanuš dohlížející na hladký průběh akce.

Letošního ročníku se poprvé zúčastnili studenti. Z Nového Města nad Metují vyrazilo do hor asi deset z nich. Někteří se chtěli vyhnout škole, jiné lákala dlouhá trasa.

Společným cílem se tentokrát stal Nový Hrádek. „Každý rok se místo setkání střídá, jednou je to na české, jednou na polské straně, takže poznáváme nová místa a nové lidi,“ vysvětlil Hanuš.

Akce tak každý rok poskytuje cyklistům možnost seznámit se s Kladským pomezím, ale i novými lidmi. Právě nová přátelství si pochvalují skalní účastníci nejvíce. Upozorňují navíc, že se díky Cyklo Glacensis prohlubuje přeshraniční spolupráce.

Účastníci spanilé jízdy do cíle dojeli kolem třetí hodiny odpoledne. Po pozdním obědě je čekají soutěže a večerní program.

Kristýna Štanderová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme