V Novém Městě nad Metují bude starostou opět Petr Hable

Na ustanovujícím zastupitelstvu v Novém Městě nad Metují byl zvolen starostou Petr Hable a místostarostou Michal Beseda - oba z hnutí Volba pro Nové Město. Zbývající posty v radě města obsadili členové koalice, ve které jsou dále Východočeši, ČSSD a KDU-ČSL.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nové Město nad Metují | Foto: Agentura CzechTourism

Samospráva má několi důležitých úkolů. Dokončit nový územní plán, vyřešit tranzitní dopravu a vymyslet, co udělat s bývalými kasárnami. „Máme připravenou studii v rámci tvorby územního plánu a ta studie nám už dnes říká, co by v těch kasárnách mohlo vzniknout,“ vysvětlil starosta Petr Hable.

„Většina celého prostoru by byla určena k bytové zástavbě, ať už částečně vysokopodlažní, tak i nízkopodlažní, a část by byla parkem,“ doplnil své plány s kasárnami starosta Petr Hable.

Hlavní úkolem místostarosty Michala Besedy bude shánění financí. „Zejména by se mělo jednat o projekty související s rozvojem města, zejména s čerpáním prostředků z fondů Evropské unie.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Nové Město nad Metují má staronového starostu a nového místostarostu

„Chtěl bych se zaměřit na zlepšení a zefektivnění fungování těch organizací, ve kterých má město, Ať už majetkovou účast, nebo příspěvkých organizací města. Zefektivnění v žádném případě neznamená propouštění, zefektivnění znamená zkontrolovat účelné vynakládaní prostředků a zároveň zjištění možných příjmových rezerv,“ vysvětluje Beseda.

Náměstek Michal Beseda považuje za prioritní dvě investice: „Jeden ze stěžejních projektů, které musíme uskutečnit v tomto volebním období, je výstavba nové tělocvičny u základní školy Komenského. Dalším významným směrem, do kterého bychom chtěli napnout síly, je zlepšení stavu komunikací a chodníků v Novém Městě.“

Rozšíření kamerového systému

Vedení města chce zajistit větší bezpečnost obyvatel města. Řešit chce hlavně oblast Na Rychtě. „Určitě rozšíření kamerového systému, který jsme v loňském roce už ustanovili,“ sdělil Hable.

„Máme pult přímo na městské policii. V současné době máme čtyři kamery a chceme příští rok rozšířít kamerový systém na problémová místa,“ uzavírá výčet plánů starosta Petr Hable.

Vedení novoměstské radnice včetně koaličních partnerů chce dále zajistit vyšší kvalitu života seniorů nebo zlepšit podnikatelské prostředí.

Kristýna Štanderová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme