V Novém Městě pod Smrkem otevřeli další úsek unikátní stezky pro cyklisty

Milovníci jízdy na kole po speciálně upravených lesních stezkách - po takzvaných singltrecích - mohou od dneška jezdit v Jizerských horách po dalším šestikilometrovém úseku trati. Ta začíná u koupaliště v Novém Městě pod Smrkem a spojuje se také se stezkami v sousedním Polsku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Novém Městě pod Smrkem otevřeli další úsek singltreku | Foto: Ivana Bernáthová

Singltrek má své rodiště ve Velké Británii, konkrétně ve Walesu a právě Welšan Daffyd Davis je taky autorem první přírodní stezky v Česku. Vznikla loni mezi Lázněmi Libverda a Novým Městem pod Smrkem.

Jejích prvních 12 kilometrů přivítali nejen bikeři, ale i sváteční cyklisté: „Teď teprve jsem v podstatě poznal, k čemu to kolo vymyšlené je. A říkal jsem si, že se asi stanu bikerem.“

Přehrát

00:00 / 00:00

V Novém Městě pod Smrkem otevřeli další úsek singltreku. Podrobnosti od redaktorky Ivany Bernáthové na Radiožurnálu.

Podle Ludvíka Říčáře,ředitele libereckých Lesů České republiky, které stezku postavily, je singltrek navržený s maximálním citem pro přírodu.

„Singltrekové stezky jsou úzké stezky, maximálně tři čtvrtě metrů široké a kopírují terén, takže se nemusí dělat žádné větší zásahy. Kácí se minimum stromů,“ přiblížil.

Dnes mají cyklisté možnost projet se poprvé po dalších šesti kilometrech, start nebo cíl je na novoměstském koupališti. Do příštího roku by měla vzniknout celá síť těchto přírodních stezek, cyklisté si užijí 22 kilometrové trasy v Česku a 18 kilometrů v Polsku.

Ivana Bernáthová, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme