V Obrnicích vystavují obří leporelo nakreslené dětmi z celého Česka

Společně dokážeme cokoliv, aneb pojďme tvořit barevný svět - tak se jmenuje výstava, která je vlastně jedno velké leporelo. Tvoří ho tisíce obrázků dětí z mateřských škol po celém Česku. Přispěly do něj i děti z Obrnic na Mostecku, kde dnes výstavu také pomáhaly stavět v tamním kulturním centru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Leporelo tvořené obrázky dětí z mateřských škol po celém Česku vystavují v Obrnicích | Zdroj: ČTK

„Leporelo je práce dětí z celé republiky. Cestuje po celé republice, je více než půl kilometru dlouhé, což je opravdu délka, že se nám sem ani pomalu nevejde. A je tvořeno třemi a půl tisíci obrázky,“ představila výtvor Vladimíra Šustková z kulturního a komunitního centra v Obrnicích na Mostecku.

Právě sem leporelo dnes přicestovalo ze Žatce. Desítkami obrázků se na něm podílely děti ze zdejší mateřinky.

Přehrát

00:00 / 00:00

U stavění leporela v Obrnicích nechyběl ani reportér Jan Beneš

„Namalovala jsem kočičku, pak jsme namalovala takového pejska, pak druhého pejska a pak jsem malovala koně, prince a princeznu, nějakej kopec a hrad,“ prozradila u svého obrázku Natálka, která spolu se svými kamarády ze školky dnes pomáhala leporelo stavět.

Tvorba leporela začala letos v lednu, v červnu už obrázky kompletovali pracovníci pražského Centra nezávislých aktivit, které s myšlenkou přišlo. Děti měly namalovat, jak by podle nich měl vypadat svět.

„Děti měly ztvárnit, jak si představují svůj svět. Svůj dětský, barevný, spokojený, šťastný svět. Proto na obrázcích vidíme různé motivy. Někdo si představuje svůj svět pod pojmem rodiny, někdo přírody, procházky s rodiči. Těch námětu je tady docela dost, technika byla zvolená taky různorodá,“ popsala obrázky Vladimíra Šustková.

Leporelo tvořené obrázky dětí z mateřských škol po celém Česku vystavují v Obrnicích | Foto: ČTK | Zdroj: ČTK

Výstava nese název Společně dokážeme cokoliv, aneb pojďme tvořit barevný svět. Děti z Obrnic přispěly několika desítkami obrázků.

„Namalovali jsme zhruba 70 obrázků. Zapojila se celá školka, všechny děti s nadšením. Používali jsme různé techniky na vytváření obrázků a děti to velice bavilo,“ prozradila učitelka Brnické mateřinky Anita Havránková.

Výstava začne vernisáží v úterý 19. listopadu a v Obrnicích bude k vidění do čtvrtka 28. listopadu. Pak se toto neuvěřitelně dlouhé leporelo stěhuje do Chomutova.

Jan Beneš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme