V okolí šumavské Kvildy se proháněli lyžníci v historických kostýmech

Nejenom členové písecké Ski župy Šimona Alše Lyžce, ale i další nadšenci historického lyžování se včera sešli v Kvildě na 24. ročníku Veteran Ski. Na lyžích a v oblečení z počátku minulého století se společně vydali k pramenům Vltavy a do Horské Kvildy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Historické lyžování v Olešnici v Orlických horách | Foto: Jiří Fremuth | Zdroj: Český rozhlas

Na kvildském kostele odbilo poledne a lyžaři v historických kostýmech si domlouvali cestu a vzájemně se občerstvili. Mezi dvaadvaceti účastníky této akce nechyběly ani ženy.

„To je to nejkrásnější na tom všem. Ženy musí být všude okrasou a myslíme si, že jsme,“ říká nadšeně Marta Zborníková, oblečená do sukně.

Zima jí prý není, teplotní komfort jistí pohyb a také vlněné spodní prádlo, které ochotně předvádí. Možná je až škoda, že krajkami zdobené spodnice nikdo neuvidí.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mezi účastníky historického lyžování natáčela redaktorka Jitka Cibulová-Vokatá

„My to občas i vokážem, když padnem například. Když padem, tak je pak vidět všecko,“ dodává se smíchem Dagmar Bartošová. Pády však prý - zřejmě k lítosti pánské části výpravy - nejsou časté.

Marta Zborníková dodává, že kostýmy používají také na historické jízdy na kolech. To z nich ale sundají kožešiny a místo kabátků obléknou lehké blůzky.

Nakonec už nezbývá než pozdravit „SKOL!" a vydat se na trať.

Jitka Cibulová Vokatá, Marína Dvořáková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme