V Olomouci bude kvůli výstavbě tramvajové trati omezena doprava v okolí Tržnice

Ode dneška až do začátku září je v Olomouci uzavřen pro automobily průjezd kolem Tržnice v obou směrech. Začala totiž výstavba nové tramvajové trati na Nové Sady. Řidiči tak musí počítat s několika uzavírkami a musí využít objížďky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dopravní podnik města Olomouce (DPMO) uvedl do provozu nové tramvaje typu VarioLFplus/o z Krnovských opraven a strojíren. Budou jezdit na nově budované tramvajové trati na sídliště Nové Sady | Zdroj: ČTK

Trať povede od Tržnice přes nový komplex Šantovka na ulici Velkomoravskou a Rooseveltovu.

„Od křižovatky u právnické fakulty s ulicí Wittgensteinova s Envelopou a s třídou Kosmonautů až po území kolem Tržnice bude uzavřena tato ulice po poměrně dlouhou dobu. Uzavírka skončí těsně po letních prázdninách,“ říká primátor Olomouce Martin Novotný.

„Ve směru z centra budou vozidla jezdit přes ulici Aksamitovu a Vídeňskou a potom dále na Polskou. Autobusy budou zajíždět přes plochu bývalého autobusového nádraží. V opačném směru budou vozidla jezdit po Polské a doleva odbočovat na třídu Svobody,“ popisuje vedoucí oddělení koncepce dopravy olomouckého magistrátu Marek Černý.

Tomáš Minarčík, mka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme