V Olomouci léčí bolavé svaly i klouby novou japonskou metodou

Olomoučané, které bolí záda, klouby nebo svaly, se mohou léčit novou metodou pocházející z Japonska. Jde o takzvané kinesiotejpování, tedy nalepování speciálních pružných pásek na pokožku. Používat ho začala Poliklinika Olomouc.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

masáž zad | Foto: Ondřej Toman

Vyškolená fyzioterapeutka nalepí pacientům na problémová místa různobarevné lepící pásky. Jsou bavlněné, pružné, hypoalergenní, a navíc obsahují minerál turmalín. Metoda je obdobou klasického tejpování. Na rozdíl od něj ale neomezuje rozsah pohybu.

„Je to metoda, která je šetrná a bezbolestná. Přijdete, nalepí se páska, která se tam nechá sedm dní. Pacient nemusí užívat žádné prášky, nemusí chodit na obstřiky. V akutní fázi, a mám to vyzkoušené, to zabírá,“ řekla Radiožurnálu fyzioterapeutka Martina Kopečná.

Přehrát

00:00 / 00:00

kvasničková.mp3

Kinesiotejping mohou využívat lidé trpící bolestmi pohybového aparátu. Dobře také působí na nervový a oběhový systém. Touto metodou léčí olomoučtí odborníci například klouby, bolesti páteře, včetně akutních ústřelů, vadné držení těla, lymfatické otoky či hematomy.

Kinesiotejping může ale pomoci i s bolestmi hlavy nebo bolestivou menstruací. Proceduru je prý dobré absolvovat alespoň čtyřikrát, nejlépe v týdenních intervalech.

Radoslava Kvasničková, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme