V Olomouci mohou děti trávit prázdniny v muzeu

Dnes jdou děti ve většině měst v tomto roce naposledy do školy. Školáci i jejich rodiče se o prázdninách určitě nudit nebudou, například v Olomouci mohou zažít na výstavě Olomoucké baroko téměř bojovou hru.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Katedrála svatého Václava v Olomouci stojí v areálu původního hradiště moravských knížat | Foto: Václav Žmolík | Zdroj: Český rozhlas

Rodiče s dětmi si v pokladně muzea vyzvednou bezplatně pracovní listy a pastelky. Listy je zábavnou formou provedou samotnou výstavou i olomouckými barokními reáliemi.

Malé návštěvníky čeká několik úkolů, mohou dokreslit například původní barokní podobu olomouckého orloje, kde svaté nahradili v 50. letech dělníci. Děti si zahrají také na detektivy, na vystavených obrazech budou pátrat po barokních stavbách, které se ve městě dodnes dochovaly.

Děti a možná i rodiče si také obohatí slovní zásobu, dozvědí se například co znamená termín ‚atribut‘ a příklady budou hledat na exponátech v muzeu.

Radoslava Kvasničková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme